The Netherlands Institute for the Near East

Nederlands Instituut voor het Nabije Oosten  -  Institut nĂ©erlandais du Proche-Orient

25 Sep 19:30

LeidenGlobal Annual Event 2025: Een Rijkdom aan Talen (paneldiscussie)

Rik van Gijn, Karijn Helsloot, Khalid Mourigh, Hannah de Mulder, Carmen van den Bergh

Rijksmuseum van Oudheden

Het Annual LeidenGlobal Event is dit jaar een paneldiscussie over Meertaligheid, Identiteit & Onderwijs:

Een Rijkdom aan Talen

Achtergrond

In een steeds diverser wordende samenleving neemt het aantal kinderen dat opgroeit met meerdere talen, toe. Ze spreken thuis een andere taal dan op school, gebruiken straattaal met vrienden, en worden tegelijkertijd blootgesteld aan het Engels via media en onderwijs. Wat betekent deze meertaligheid voor de ontwikkeling van kinderen? En wat betekent dit alles voor de positie van het Nederlands als onderwijstaal en cultuurdrager?

In dit panelgesprek gaan experts uit verschillende vakgebieden in gesprek over kansen, uitdagingen en toekomstscenario’s voor taalontwikkeling en meertaligheid in Nederland.

Moderator:

Panelleden:

Praktische informatie

 

Het LeidenGlobal Annual Event wordt georganiseerd door het Nederlands Instituut voor het Nabije Oosten en de Faculteit Archeologie in samenwerking met het Leiden University Centre for Linguistics bij het Rijksmuseum van Oudheden, aansluitend op de Week van het Oude Schrift en in het kader van de Europese Dag van de Talen.